A magyar cégvezetők nagy része rég nem látott növekedésre számít idén, de az egész Európában kialakult tartozási láncok miatt bizonytalan marad a piac. Az Intrum vállalati fizetési jelentése szerint hazánkban főleg a kisvállalkozásokat érintik a fizetési nehézségek, de leépítések inkább a nagyvállalatoknál lehetnek emiatt.
Már szinte egyértelmű, hogy nem számíthatunk V-alakú kilábalásra, a közép- és kelet-európai régió cégeinek elhúzódó válsággal kell számolniuk. Ilyen helyzetben a digitalizáció és a költség-optimalizáció mellett fontos az üzleti partnereink fizetőképességére való különös odafigyelés is. A 2020-as Budapest Economic Forumon nemzetközi credit management szakértők adtak hasznos tanácsokat a vállalkozóknak.
Hogyan hat a koronavírus a vállalati szféra és benne a shared services szektor pénzügyeire, működésére? Hogy birkózhatnak meg a cégek a vevőkövetelések és a credit management területén jelentkező kihívásokkal? Kik maradnak talpon a válság után? Többek között ezekről a témákról lesz szó holnapi Budapest Economic Forum konfererenciánk kora délutáni credit management szekciójában. Online és offline jegyek is elérhetők még az eseményre, nem késő regisztrálni!
A Portfolio október 8-ai Budapest Economic Forum elnevezésű makrogazdasági konferenciáján kerül sor idén a hazai nagyvállalatok pénzügyi és gazdasági vezetőinek eszmecseréjére. Offline és online jegyek egyaránt elérhetők a rendezvényre, amelynek végén, ünnepélyes keretek között a CFO of the year 2020 díj is átadásra kerül. Hazai kkv-k és nagyvállalatok pénzügyi vezetőinek nem érdemes lemaradnia az eseményről!
„Credit management Magyarországon: az optimális gyakorlat felé” címmel került megrendezésre mai Business and Finance 2019 Summit konferenciánk egyik délutáni szekciója, amelyben öt előadó beszélt a credit management és a kintlévőségkezelés aktualitásairól.
Rendkívül rövid fizetési határidőket szabnak a magyar vállalatok, emiatt sok egyéni ügyfél kénytelen halasztást kérni - derült ki a követeléskezelő Intrum 29 országra kiterjedő Európai Fizetési Jelentés című reprezentatív kutatásából.
Jelentősen forradalmasítani fogja a credit managementet a digitalizáció és az automatizáció, hamarosan az egyszerűbb folyamatokat már gépek fogják elvégezni, míg a stratégiát az emberek rakják majd össze - hangzott el mindez a Portfolio Business and Finance konferenciáján. A mostani konjunktúrában is bőven akad dolga a követeléskezelőknek és credit management-szakembereknek, elsősorban egy közelgő válságra készülnek, mely akár 2 éven belül beüthet.
Egyedülálló felmérés készült a hazai vállalatok pénzügyi szokásairól. A nagymintás elemzés a hazai GDP 28%-át reprezentáló vállalatok viselkedését mutatja be. Az elemzés egyik legérdekesebb megállapítása, hogy a vállalati szféra legnagyobb finanszírozói nemzetgazdasági szinten nem is a bankok, hanem a beszállítók, azaz maguk a vállalatok.
Szász Károly, a Bonafarm Csoport gazdasági igazgatója vehette át az év pénzügyi-gazdasági vezetőjének járó díjat az idei Business and Finance Summiton. A díjról és a szakmai zsűri döntéséről Kozma Andrást, a Magyar Credit Managament Szövetség képviselőjét; a Bonafarm pénzügyi stratégiájáról és a vállalati pénzügyi aktualitásokról pedig a CFO of the year díj új tulajdonosát, Szász Károlyt kérdeztük. A szakember szerint egy jó pénzügyi vezető az elemzésre és a kommunikációra helyezi a legnagyobb hangsúlyt.
Nem sok erőfeszítést tesznek a cégek az ügyfelek fizetési kockázatával foglalkozó szakemberek képzésére és irányítására, pedig egy jó credit management divízió jelentősen javíthatja egy cég bevételeit - hangzott el a Portfolio Business and Finance Summit 2017 konferenciáján.
A legtöbb magyar cégnél a vállalati vagyon közel 20-40 százaléka vevőállomány. A nagy cégeknél önálló funkció ennek menedzselése, a kisebb vállalkozások viszont még kevésbé kezelik tudatosan a kérdést. A vállalati credit management és hitelbiztosítási szakma hazai specialistája a Credit Management Group, amelynek egyik ügyvezetőjét, Schmidt Ákost kérdeztük erről a feljövőben lévő szakterületről és a cég egyik innovációjának németországi terveiről.
Mikesy Álmos, a Gránit Alapkezelő elnök-vezérigazgatója szerint van létjogosultságuk a tőkealapoknak hazai piacon.
Egyre valószínűbbnek tűnik, hogy 2025-ben újabb eurómilliárdokat veszít el Magyarország.
A térségi béke miatt aggódnak.
Őt szánta az igazságügyi minisztérium élére.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?